Grill alternatywą dla monotonnych obiadów


Cieplejsze dni oznaczają dla wielu z nas rozpoczęcie sezonu ogrodniczego. Zapaleni posiadacze działek często zastanawiają się co zmienić na swoim kawałku ziemi. Czasem zmiany dotyczą roślin, zbudowania altany, oczka wodnego, naprawy ogrodzenia. Dzisiaj jednak skupmy się na grillu, który często gości na działkach mniejszych i większych.
Kuchnia ogrodowa z grillem może mieć wiele form i posiadać wiele funkcji. Rodzaje samego grilla również mogą zaskoczyć swoją różnorodnością, tak aby każdy znalazł coś czego oczekuje.
Najprostszą opcją jest standardowy grill, najczęściej wykonany z metalu. Dla osób z mniejszym budżetem i wymaganiami znajdzie się asortyment w przystępnej cenie, a także w niedużych rozmiarach. Dostępne są też oczywiście opcje bardziej rozbudowane, większe posiadające np. kilka rusztów, udogodnienia w postaci wskaźnika pokazującego temperaturę, kółek do transportu czy półki na akcesoria. Najczęściej paliwem dzięki, któremu jesteśmy w stanie przyrządzić swoje ulubione potrawy jest węgiel drzewny dostępny do kupienia w każdym sklepie ogrodniczym, podobnie jak sam grill. Istnieją jednak grille w którym podstawowym źródłem paliwowym jest gaz. Urządzenia takie jednak są znacznie droższe i generują dodatkowe koszty, gdyż niezbędne będzie zakupienie butli na gaz.
Dla osób ceniących jakość dostępne są grille betonowe. Najczęściej dostępne w sklepach ogrodniczych, do samodzielnego zamontowania w ogrodzie. Często jednak można się spotkać z ludźmi wykonującymi na zamówienie takie kuchnie-grille. Na stronach o tematyce „zrób to sam” istnieje możliwość odnalezienia instrukcji w której pokazane jest krok po kroku jak wykonać samodzielnie betonowy bądź murowany grill. Jest to również jedna z technik „zero waste” ponieważ przy wykonaniu takiego grilla zużyć można rzeczy które zalegają w naszych piwnicach i strychach.
Alternatywnym wyjściem są paleniska z gotowymi rusztami. Najczęściej są to trójnogi z misą na np. węgiel bądź drewno zaś nad tym znajduje się spory ruszt na jedzenie.

Więcej informacji znajdziesz na: https://qgesto.com/pl/