Sole do kąpieli


Długa kąpiel pod koniec wyjątkowo męczącego dnia to marzenie wielu ludzi. Na co dzień nie każdy może sobie pozwolić na dłuższe posiedzenie w wannie, ale od czasu do czasu warto zafundować sobie taki relaks. Sól od wieków uważana jest za proszek o dobroczynnych właściwościach konserwujących i oczyszczających. Tyczy się to nie tylko zabezpieczania produktów spożywczych, ale też ludzkiego ciała. Dlatego też ogromną popularność zyskały sole do kąpieli. Obecnie można je dostać w rozmaitych barwach i odmianach. Wybór jest naprawdę ogromny, więc można po kolei przetestować poszczególne sole, aby wybrać swoją ulubioną.

Kryształki soli w efektownym słoiczku czy pudełeczku prezentują się elegancko na półce każdej łazienki. Mogą stanowić symboliczny prezent dla bliskiej osoby. Są uwielbiane zwłaszcza przez kobiety, ale także wśród męskiej części użytkowników znajdują ostatnimi czasy coraz większą rzeszą fanów. Kąpiel w sobie doskonale usuwa zanieczyszczenia na skórze, nawilża i uelastycznia ciało. Sól jest doskonałą alternatywą dla zwykłego mydła czy różnorakich płynów do kąpieli. Pozostawia na skórze efekt gładkości i świeżości.

Sól lawendowa jest np. świetnym rozwiązaniem na stres, pomaga efektywnie się zrelaksować i rozluźnić napięte mięśnie. Tego typu sól ma także silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wspaniale na ludzkie ciało działają też sole cytrusowe. Odświeżenie zwłaszcza w letnie, upalne dni daje sól cytrynowa, zaś sól o zapachu pomarańczy wzmacnia i regeneruje, więc dzięki niej szybciej można odzyskać siły po forsownym treningu. Sól rozprzestrzeniająca w łazience aromat mandarynki łagodzi nerwy i pomaga osobą ze skłonnościami do depresyjnych myśli. W soli można moczyć wyłącznie stopy w ramach domowego spa. Łagodzi ona wówczas obrzęki stóp, redukuje uczucie zmęczenia po całym dniu przemieszczania się lub stania w niewygodnej pozycji, pomaga pozbywać się zrogowaciałego naskórka. Regularne stosowanie soli do kąpieli nie tylko poprawia ogólną kondycję ciała, ale także podnosi komfort życia.

Szczegóły: natureline.pl/