Sztuka lodziarstwa: Sekret smaku i tradycji zamknięte w kulkach


Słońce na niebie, temperatura powyżej 25 stopni, a w pamięci obraz roztańczonych dzieci z rozmazanym czekoladowym uśmiechem na twarzy. Nie jest to jednak wyłącznie sceneria rodem z letnich dni – to uniwersalny symbol obecny przez cały rok, będący najintymniejszą podróżą do naszych najlepszych dziecięcych smaków. Mowa o lodach, które kolejny raz triumfują na ustach smakoszy. Tym razem jednak górę biorą lody rzemieślnicze, pełne prawdziwych owoców, nuty słodkich śmietanek i odrobiny tajemniczych przypraw potrzebnych do utworzenia zaczarowanego smaku, którym zawładnął współczesny rynek.

Co tak naprawdę oznacza termin „rzemieślnicze”? To określenie niesie ze sobą zapach pieczywa wypiekanego o świcie w małej rodzinnej piekarni, dźwięk młotka bijącego o stal w kuźni, czy przebogate barwy tkane ręcznie dywany. To symbolika kunsztu, tradycji i jakości, ukryta także w lodach, które nawet najbardziej wymagających zdołają przenieść w krainę kulinarnych uniesień.

Rzemieślnicze lody to przede wszystkim prawdziwe, starannie dobrane składniki. Nie znajdziemy w nich sztucznych barwników, polepszaczy, ulepszaczy smaku czy zapachu. To przeważnie naturalne produkty, bogate w aromaty i pełne zdrowotnych właściwości, które z połączenia z doświadczeniem mistrza lodziarza wydobywają najpiękniejsze nuty smaków.

Jednym z refinedńskich producentów, spośród wielu, którzy posiadają wielkie doświadczenie w tworzeniu takich słodkości jest rodzinna manufaktura „Lodziarnia Portofino”. Osoby, które odwiedzą ten niezwykły zakład, będą mogły skosztować lodów, które są prawdziwym dziełem sztuki. Każda receptura powstaje z pasji, serca i mnóstwa eksperymentów, które zadowolą nawet najbardziej wysublimowane podniebienia.

Doświadczając rzemieślniczych lodów, nie tylko delektujemy się ich smakiem, ale też doświadczamy prawdziwej podróży przez różne epoki i regiony. To nie tylko deser, ale i powrót do korzeni, do tradycji ukrytych w recepturach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a zawartych w małej pucharkach.

Jeśli macie możliwość – spróbujcie takowych lodów. Na pewno nie pożałujecie. Rzemieślnicze lody to kwintesencja prawdziwego smaku!

Lody rzemieślnicze:

Lody Grzelak